Strona główna Darmowe porady SEO Jak zdobyć mocne linki?

Jak zdobyć mocne linki?

Autor InClick

Mocne linki są bardzo wartościowe dla pozycjonowanych stron internetowych. Wysoka jakość odnośników pochodzących ze stron mających wysoką pozycję w Google, wpływa korzystnie na stronę, do której prowadzą takie odnośniki. W związku z tym wiele osób i firm prowadzących własne witryny zastanawia się nad tym jak pozyskać mocne linki dla słów kluczowych związanych z promowaną marką.

Może się wydawać, że pozyskiwanie mocnych linków do strony jest zadaniem łatwym, ponieważ w sieci istnieje wiele witryn i portali, gdzie takie odnośniki można umieszczać. Niestety zadanie to nie jest łatwe, ponieważ wiele stron nie posiada wysokiej pozycji w Googlach, więc jakość i moc linków stoi na niskim poziomie. Istotne jest więc dokonanie dokładnej analizy oraz poniesienie sporych kosztów. Istnieją jednak pewne metody pozwalające na budowę zaplecza linków posiadających dużą moc.

Na czym polega linkowanie i jak ocenić moc odnośników?

Linkowanie (linkbuilding) to nic innego jak proces polegający na umieszczaniu klikalnych odnośników na zewnętrznych stronach. Proces ten działa podobnie jak system głosowania. Jeśli na danej stronie pojawi się link to w oczach robota Google dana strona oddaje swój głos na pozycjonowaną witrynę. Jeśli uzyska się dużą ilość takich „głosów” od stron mających wysoką pozycję w Google, wówczas poprawi się pozycja promowanego serwisu.

O mocy linków świadczy pozycja jaką dana strona osiąga w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli pomimo posiadania dużej ilości linków, strona po długim czasie nadal znajduje się nisko w wyszukiwarce, wówczas problemem może być nie tylko jej optymalizacja, ale również niska moc uzyskanych odnośników. Mocny link to taki, dzięki któremu użytkownicy zainteresują się daną stroną i na nią przejdą. Są one ważne dla zwiększenia rozpoznawalności strony, jej widoczności w Google i zwiększenia liczby jej użytkowników. To z kolei przekłada się na większą ilość potencjalnych klientów oraz na zwiększenie zysków.

Gościnne wpisy na innych stronach internetowych

Jedną ze skuteczniejszych metod pozyskiwania mocnych linków jest umieszczanie gościnnych wpisów na innych stronach. Warunkiem jest oczywiście przygotowanie ciekawej treści wysokiej jakości, która zainteresuje czytelników i sprawi, że właściciel serwisu umieści taki wpis na własnej stronie. Metoda ta jest darmowa, chyba że powierzymy zadanie napisania tekstu copywriterowi. Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie artykułu sponsorowanego z własnym odnośnikiem. W tym przypadku po prostu należy zapłacić właścicielowi strony za umieszczenie takiego linku.

Komentarze na stronach internetowych i blogach

Jedną z popularniejszych metod pozyskiwania linków wysokiej jakości jest umieszczanie komentarzy na blogach, stronach internetowych czy też postów na forach. Wartościowe i ciekawe komentarze nie tylko pozwalają na pozyskanie linku, ale również budują wizerunek eksperta w danej branży, a to z kolei wpływa bardzo korzystnie na promowaną markę. Warto więc umieszczać komentarze na stronach powiązanych tematycznie z pozycjonowaną witryną.

Korzystanie z własnego zaplecza SEO

Zaplecze to strony internetowe należące do osoby pozycjonującej. Atutem tego rozwiązania jest pełna kontrola nad prowadzonymi witrynami. Warto poświęcić trochę czasu na zbudowanie solidnego zaplecza składającego się z wysokiej jakości stron z wartościowymi treściami. Rozwiązanie to jest czasochłonne, jednak po stworzeniu stron posiadających wysoką ocenę Google, można swobodnie umieszczać w nich linki do promowanych witryn wpływając korzystnie na ich pozycję w wyszukiwarce. Najlepszym pomysłem jest zaplecze tematyczne składające się ze stron powiązanych z tematyką promowanej witryny.

Linki z portali społecznościowych

W Internecie dostępne są różne portale społecznościowe, takie jak między innymi Facebook, Instagram, Twitter czy też Linkedin. Posiadają one wielu użytkowników, którzy dzielą się za ich pośrednictwem swoimi opiniami, przemyśleniami, zdjęciami, itp. Promowanie swojej marki na portalach społecznościowych pozwala dzisiaj na budowę pozytywnego wizerunku marki i uzyskanie sporego ruchu na stronie. Jeśli ludzie z Facebooka wchodzą często na daną stronę to roboty Google otrzymują informację, że jest ona dobra i godna polecenia. To z kolei wpływa pozytywnie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Linkowanie na forach internetowych

Zdobywanie linków na forach internetowych jest jedną z popularniejszych metod stosowanych przez wielu pozycjonerów. Niestety wielu z nich umieszcza niskiej jakości wpisy co przekłada się na zalewanie takich stron spamem. Na szczęście dostępne są moderowane fora, na których umieszczane są wyłącznie wysokiej jakości wpisy, dzięki czemu ich pozycja w Google jest wysoka, a to z kolei przekłada się na poprawę pozycji promowanych serwisów.

Warto tworzyć konta z dużą ilością wartościowych postów nie reklamowych. Dzięki temu wpisy nie zostaną uznane za spam przez administratorów. Naturalnie wyglądające profile pozwalająca umieszczenie od czasu do czasu postów reklamowych z linkami. Linkbuilding na forach zdobywa się na kilka sposobów:

  • posty z odnośnikami do stron,
  • linki w profilach użytkowników,
  • linki w sygnaturze wyświetlanej pod każdym postem.

Strony ogłoszeniowe i regionalne

Kolejną skuteczną i popularną metodą pozyskiwania wysokiej jakości linkbuildingu jest umieszczanie wpisów na portalach ogłoszeniowych. Przede wszystkim warto zbudować listę dobrych, wartościowych serwisów, w których możliwe jest umieszczenie klikalnego odnośnika do promowanej strony. Warto przeprowadzić odpowiedni research, aby po krótkim czasie stworzyć obszerną bazę stron. Oprócz poprawy pozycji w wyszukiwarce, ogłoszenia o wartościowej treści po prostu przyciągają potencjalnych klientów i zwiększają rozpoznawalność danej marki.

O czym jeszcze warto pamiętać? Podsumowanie linkbuildingu

Wspomniane wyżej oraz inne metody zdobywania linków, można dodatkowo wspomóc. Przykładowo można stworzyć w sieci dodatkowe linki prowadzące do artykułów sponsorowanych czy też stron zapleczowych. W ten sposób zdobyte linki zewnętrzne zostaną dodatkowo wzmocnione.

Proces zdobywania linków wymaga poświęcenia czasu i pracy. Warto jednak skorzystać z dostępnych metod, aby zbudować wartościowe zaplecze odnośników do strony. Zadania te można wykonywać samemu lub można je powierzyć zawodowcom. Z pewnością po pewnym czasie przyniosą one korzystne rezultaty.

1. Czym jest linkowanie?

Jest to jedna z technik pozycjonowania strony. Polega na umieszczeniu w danym tekście na stronie odnośnika do innego tekstu, strony lub podstrony.

2. Czym są mocne linki?

Mocne linki są odnośnikami do innych stron, tekstów lub podstron, które zawarte są w danym tekście. Ich “moc” polega na skutecznym pozycjonowaniu strony.

3. Dlaczego warto pozyskiwać mocne linki?

W znacznym stopniu wpływają one na pozycję strony w wyszukiwarkach. Wiąże się to ze zwiększeniem ruchu na stronie, a co za tym idzie, szeregiem korzyści finansowych oraz wizerunkowych.

4. Skąd pozyskiwać mocne linki?

Sposobów jest kilka. Mogą to być odnośniki do gościnnych wpisów na innych stronach, komentarze na stronach internetowych i blogach czy też skorzystanie z własnego zaplecza SEO.

Skomentuj

Inne ciekawe tematy

Call Now Button 606 628 628