Strona główna Pozycjonowanie stron kancelarii prawnych

Pozycjonowanie stron kancelarii prawnych

Autor InClick

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie strony kancelarii?

Pozycjonowanie stron kancelarii to nic innego jak działania skupione na tym, aby konkretna witryna znalazła się w bezpłatnych wynikach wyszukiwania na jak najwyższych pozycjach. Dzięki temu użytkownik zainteresowany danym zagadnieniem prawniczym nie tylko znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytanie, lecz także trafi na kontakt do osób, które będą w stanie pomóc mu w rozwiązaniu sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł.

Decydując się na pozycjonowanie strony internetowej na wybrane frazy, zwiększasz widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Dzięki temu masz szansę trafić do szerszej grupy docelowej. Poprawa widoczności strony na słowa kluczowe cieszące się zainteresowaniem internautów przełoży się na wzrost ruchu w witrynie i większe zainteresowanie usługami prawnymi oferowanymi przez kancelarię adwokacką.

Zleć pozycjonowanie kancelarii prawniczej doświadczonej agencji! Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

  Optymalizacja stron kancelarii prawnych i adwokackich

  Większość kancelarii doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że inwestycja w kampanię linków sponsorowanych i próby reklamowania swojej działalności w sieci naruszają zasady etyki adwokackiej i mogą doprowadzić do nałożenia kary przez Izbę Dyscyplinarną. Warto jednak mieć na uwadze, że każda kancelaria może posiadać w sieci wizytówkę o charakterze informacyjnym. Pojawia się jednak pytanie, co zrobić, aby z ofertą dotrzeć do klientów.

  Jeśli już ktoś zna adres URL kancelarii, to aby przejść na stronę, wpisze go w pasek przeglądarki internetowej. Co jednak z użytkownikami, którzy dopiero szukają adwokata albo radcy prawnego? Warto zoptymalizować witrynę pod kątem haseł kluczowych, którymi potencjalni klienci kierują się, szukając w sieci odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

  Dobrze dobrane frazy to szansa na zwiększenie liczby klientów

  Wybór fraz do pozycjonowania powinien być uzależniony od ich potencjału i możliwości uzyskania jak najwyższego zwrotu z inwestycji. Zdarzają się sytuacje, w których z góry wiadomo, że inwestycja w konkretne frazy kluczowe jest nieopłacalna – dzieje się tak w przypadku, gdy wypozycjonowanie serwisu na dane hasło jest praktycznie niemożliwe (np. ze względu na ogromną konkurencję) lub wymagałoby nakładów finansowych przekraczających potencjalne zyski ze znalezienia się na najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

  Należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakich fraz używają potencjalni klienci. Jakie zadają pytania? Jakich odpowiedzi poszukują? Jakich problemów prawnych doświadczają? Pamiętaj, że internauci coraz częściej szukają pomocy prawników z konkretną specjalizacją. Ustalając frazy do pozycjonowania, można posiłkować się m.in. danymi z Google Search Console.

  Blog prawniczy – skarbnica wiedzy dla internautów i sposób na pozyskanie nowych klientów

  Jako prawnik możesz publikować wartościowy content tworząc poradnik, zoptymalizowany pod słowa kluczowe. Użytkownicy szukają w sieci nie tylko ofert sklepów internetowych. Coraz więcej internautów przegląda strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, także z dziedziny prawniczej.

  Dziel się wiedzą, która do tej pory była dostępna jedynie dla adwokatów i radców prawnych. Prowadź bloga i nie zapominaj o wartościowych treściach. Działając w ten sposób, będziesz mógł zwiększyć liczbę użytkowników odwiedzających Twoją stronę i zapoznających się z ofertą kancelarii w internecie.

  Dowiedz się więcej o ofercie pozycjonowania dla swojej kancelarii – skontaktuj się ze specjalistą za pośrednictwem naszej strony!

  Ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania kancelarii prawnej?

  Działania SEO wymagają przede wszystkim cierpliwości. Jeśli liczysz na to, że pierwsze efekty zobaczysz w kilka dni po zamówieniu usługi, to się rozczarujesz. Pozycjonowanie przynosi oczekiwany zwrot z inwestycji, jednak po pewnym czasie. W przypadku branży prawniczej wypracowanie stabilnych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na frazy z potencjałem może zająć nawet kilka miesięcy. Czas oczekiwania na efekty działań SEO uzależniony jest zarówno od popularności wskazanych wyrażeń kluczowych, jak i od wielkości miasta, w którym działa kancelaria.

  Szukasz specjalistów, którzy pozycjonują strony internetowe dla kancelarii adwokackich? Zgłoś się do nas!

  efekty pozycjonowania kancelarii z prowadzonym blogiem firmowym

  Pozycjonowanie lokalne dla prawników

  Potencjalni klienci kancelarii prawnych najczęściej szukają pomocy prawników jak najbliżej miejsca zamieszkania. Rzadko kiedy decydują się dojeżdżać do odległego miasta, w którym dana kancelaria ma swoją siedzibę. Jak dotrzeć do takich osób? Odpowiedzią na to pytanie jest pozycjonowanie lokalne kancelarii. To zespół działań skupionych na frazach połączonych z konkretną lokalizacją, np. z wybranym miastem.

  Istotnym elementem zwiększającym widoczność wizytówki w lokalnych wynikach wyszukiwania jest także poprawne stosowanie rich snippets, czyli fragmentów rozszerzonych. Dane strukturalne, które warto wdrożyć w serwisie internetowym, to m.in. LocalBusiness, Website

  Rozważ także rejestrację wizytówki Google Moja Firma. Dzięki niej Twoja kancelaria będzie się wyświetlała na mapach Google, a informacje o jej adresie trafią do większej liczby użytkowników przeglądających wyszukiwania Google na frazy powiązane z Twoją działalnością. W ten sposób zwiększysz liczbę wejść na stronę, a przy tym nie złamiesz zasad etyki adwokackiej i godności zawodu.

  Pozycjonowanie kancelarii – jaki jest koszt

  Na pozycjonowanie składa się:

  • opieka nad stroną WWW
  • przygotowywanie oraz optymalizacja tekstów
  • zarządzanie wizytówkami Google Moja Firma
  • dostarczanie artykułów na blog kancelrii

  Cena za opiekę nad stroną WWW kancelarii: od 1700 zł netto miesięcznie.

  Szukasz specjalistów od pozycjonowania, którzy mają doświadczenie w działaniach SEO realizowanych dla adwokatów i radców prawnych. Zależy Ci na tym, aby strategia pozycjonowania zapewniła Ci jak najwyższą pozycję serwisu w organicznych wynikach wyszukiwania i spełniała założenia etyki adwokackiej i godności zawodu? Skontaktuj się z nami już dziś!

   Zdecydowanie tak. W dzisiejszych czasach wszyscy szukamy informacji w Internecie na nurtujące nas problemy a poradnik jest najlepszym źródłem pozyskiwania potencjalnych klientów.

   Należy zainstalować Google Tag Managera i nadzorować kliknięcie w telefon oraz email, a także liczbę wypełnionych formularzy. Dodatkowo monitorujemy połączenia z map Google.

   606 628 628