Strona główna Content Content marketing i social media – jak przyciągnąć klientów?

Content marketing i social media – jak przyciągnąć klientów?

Autor InClick

Wielu firmom zależy na skutecznej reklamie własnych produktów oraz usług. Pozyskiwanie nowych klientów przekłada się na większe zyski, więc nic w tym dziwnego. Bardzo ważnym miejscem, w którym można niedrogo i bardzo skutecznie promować swoją markę i działalność, jest Internet. Istnieje wiele metod i strategii mających na celu przyciąganie klientów. Godny uwagi jest content marketing oraz social media marketing.

Dzisiaj użytkownicy Internetu, kładą nacisk nie tylko na wysoką jakość produktów i usług, ale również na wysoką jakość i wartość treści dostępnych na różnych blogach i stronach internetowych. Znaczna większość internautów posiada własne konta w różnych serwisach społecznościowych. To właśnie dlatego social media oraz content marketing cieszą się tak dużą popularnością. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych strategii.

Content marketing – co warto o nim wiedzieć?

Marketing treści jest strategią bazującą na tworzeniu oraz dystrybucji treści wysokiej jakości do odbiorców, którzy będą zainteresowani takimi materiałami. Strategia ta ma na celu nawiązanie dialogu z odbiorca dzięki różnym komentarzom, postom na blogach czy też w serwisach społecznościowych. Celem content marketingu jest nie tylko przyciąganie potencjalnych klientów, ale również pogłębianie ich wiedzy, udzielanie odpowiedzi na ewentualne pytania i rozwiewanie ich wątpliwości. Dzięki starannie przygotowanym pomocnym treściom, marka zyska opinię eksperta godnego polecenia.

Formy marketingu treści

Content marketing może obejmować różne rodzaje treści przybierające zróżnicowane formy. Mogą to więc być różnego typu:

 • posty w serwisach społecznościowych i na blogach,
 • mailing i newsletter,
 • infografiki,
 • e-booki,
 • poradniki,
 • materiały wideo, itp.

Content marketing nie tylko wpływa na zachowania potencjalnych klientów i przyciąga ich do konkretnych produktów oraz usług, ale również wpływa na SEO. Oznacza to, że wartościowe treści są korzystnie oceniane przez wyszukiwarkę Google, a strony zawierające takie materiały zyskują wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Co jeszcze warto wiedzieć o content marketingu?

Korzystanie ze strategii content marketingu wiąże się z chęcią spełnienia różnych celów do najważniejszych zalicza się następujące cele:

 • zwiększenie ruchu na stronie internetowej,
 • budowa świadomości i pozytywnego wizerunku marki,
 • zwiększenie popularności w mediach społecznościowych,
 • poprawa pozycji strony w wyszukiwarkach,
 • pozyskiwanie nowych klientów.

W dzisiejszych czasach można zaobserwować wiele form marketingu. Bardzo duży nacisk kładzie się na marketing nakierowany na konkretne grupy odbiorców, którzy na pewno będą zainteresowani produktami czy też usługami konkretnej firmy.

Social media marketing – podstawowe informacje

W dzisiejszych czasach media społecznościowe odgrywają bardzo ważną rolę dla osób i firm, które chcą zaistnieć w Internecie. Do niedawna portale, takie jak Facebook, Instagram i inne, były przeznaczone dla osób prywatnych. Dzisiaj profile są tam zakładane również przez firmy, które dzięki temu łatwo komunikują się ze swoimi klientami, odpowiadają na ich pytania, promują swoje produkty, usługi oraz informują o różnych aktualnościach czy też promocjach.

Social media marketing obejmuje działania marketingowe, których głównym celem jest wygenerowanie ruchu na stronie internetowej korzystając z mediów społecznościowych, takich jak na przykład Facebook, Twitter, Instagram YouTube, itp. Aktywne prowadzenie profili firmowych na portalach społecznościowych pozwala na łatwiejsze docieranie z reklamą do potencjalnych klientów. Dzięki social mediom można przekierować Internautów na firmowego bloga, stronę firmy czy też podstrony z konkretnymi produktami. Portale takie są świetnym miejscem do nawiązania dialogu i budowania więzi klientów z marką.

Na czym polega marketing na portalach społecznościowych?

Social media marketing bazuje głównie na starannie opracowanej strategii marketingu wirusowego. Dobrze przygotowane treści i wpisy na firmowych profilach mogą zainteresować potencjalnych klientów i wygenerować bardzo duży ruch na stronach internetowych. Istotne są interakcje z odbiorcami, odpowiedzi na ich pytania, komentarze, itp.

Decydując się na docieranie do klientów za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych, warto na początku skupić się na jednym serwisie. Najlepiej jest wybrać stronę, na której profile posiadają osoby, które rzeczywiście będą zainteresowane konkretnymi produktami lub usługami.

Najważniejsze zalety marketingu w mediach społecznościowych

Marketing w social mediach wiąże się z wieloma istotnymi zaletami. Do najważniejszych atutów zalicza się:

 • duży zasięg dostarczanych informacji,
 • bezpośredni kontakt z klientami,
 • skuteczne pozyskiwanie nowych klientów,
 • duża grupa potencjalnych klientów i odbiorców informacji,
 • informacje rozprzestrzeniają się bardzo szybko,
 • profile i posty w mediach społecznościowych umożliwiają budowę relacji i więzi z klientami.

Warto dodać, że media społecznościowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom firm. Oprócz standardowych opcji, oferują one płatne promowanie nakierowane na konkretne miejsca i grupy docelowe odbiorców. Taka reklama jest niedroga i korzysta z niej wiele firm.

Podsumowanie

Jak widać, content marketing oraz marketing w mediach społecznościowych odgrywają bardzo ważną rolę w promowaniu różnych produktów oraz usług. Co więcej te dwie formy marketingu są ze sobą powiązane. Nawet najlepsza treść umieszczona na stronie, może być bezwartościowa, jeśli nie zostanie dobrze wypromowana. W tym celu warto promować swoje wpisy, strony internetowe oraz produkty i usługi w serwisach społecznościowych. Z drugiej strony promowanie witryn, blogów i serwisów bez wartościowych treści, które zainteresują użytkowników Internetu, jest również pozbawione większego sensu. To właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na obie wspomniane wyżej formy marketingu. Mają one bardzo duży wpływ na rozpoznawalność marki i pozyskiwanie nowych klientów, więc poświęcenie im czasu i pracy przełoży się na wyższe rezultaty sprzedaży.

1. Dlaczego content marketing i social media marketing są popularne?

Ponieważ są to niezwykle skuteczne strategie marketingowe. W efektywny sposób wykorzystują one sposób przekazu, jakim jest internet. Zapewniają przy tym mnóstwo korzyści.

2. Czym jest content marketing?

Jest to forma marketingu internetowego, która polega na dostarczaniu odbiorcom wartościowej treści. Dzięki nim nawiązuje się z klientami dialog oraz umacnia wizerunek swojej firmy.

3. Jakie są formy content marketingu?

Można wyszczególnić ich kilkanaście. Do najpopularniejszych należą: posty w mediach społecznościowych i na blogach, newslettery, e-booki czy materiały wideo.

4. Jakie są zalety social media marketingu?

Social media marketing to idealny sposób na skuteczne pozyskiwanie nowych klientów. Gwarantuje duży zasięg treści, obszerną grupę potencjalnych odbiorców oraz bezpośredni kontakt z nimi.

Skomentuj

Inne ciekawe tematy

606 628 628