Strona główna Social Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie?

Autor InClick

Instagram jest jednym z ciekawszych i popularniejszych serwisów społecznościowych pozwalających na dzielenie się swoimi zdjęciami i aktualnościami oraz przemyśleniami z innymi użytkownikami Internetu. Profile na Instagramie odgrywają ważną rolę nie tylko dla osób prywatnych. Z dobrodziejstw tego serwisu korzysta również coraz więcej firm, które w ten sposób promują swoje strony internetowe, konkretne produkty czy też usługi.

Sporo firm zakłada również konta w celu współpracy z influencerami lub sami dzięki odpowiedniej strategii content marketingu zyskują miano ekspertów, którzy nie tylko sprzedają różne produkty i usługi, ale również udzielają porad i odpowiadają na pytania oraz wątpliwości klientów. Samo założenie profilu w tym serwisie jest bardzo łatwe. Czasami jednak z różnych powodów pojawia się potrzeba usunięcia konta. Okazuje się, że czynność ta jest już trudniejsza.

Czy wystarczy usunięcie aplikacji z urządzenia?

Instagram jest serwisem wzbudzającym duże zaangażowanie i zainteresowanie ze strony użytkowników, którzy uwielbiają nie tylko dodawać, ale również przeglądać różne zdjęcia, otrzymywać oceny w postaci serduszek czy też różne komentarze. Nic więc dziwnego, że wiele osób zakłada konta na Instagramie. Niektórzy jednak po pewnym czasie, z różnych powodów decydują o likwidacji swojego konta. Poniżej można znaleźć więcej informacji na temat procesu usuwania konta.

Niektórzy użytkownicy myślą, że do usunięcia Instagrama wystarczy kasowanie aplikacji z telefonu czy też tabletu. Nic bardziej mylnego. Co prawda aplikacja zniknie z pamięci urządzenia, jednak konto i dodane do niego zdjęcia nadal będą znajdować się w Internecie i będą nadal dostępne dla innych użytkowników tego serwisu społecznościowego. Aby skutecznie zlikwidować konto Instagram, należy wykonać kilka ważnych czynności.

Tymczasowa dezaktywacja konta na Instagramie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że całkowite usunięcie konta na Instagramie nie jest jedynym rozwiązaniem. Jeśli ktoś chce na pewien czas odpocząć od tego serwisu, ale przewiduje, że po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach do niego wróci to najbardziej sensownym rozwiązaniem jest tymczasowa dezaktywacja konta na Instagramie. Rozwiązanie to jest również dobre dla kont należących do firm, które chcą na pewien czas przerwać swoją działalność. Profil przestanie być widoczny dla innych użytkowników, ale po pewnym czasie będzie można do niego wrócić bez konieczności dodawania postów i informacji na swój temat od nowa.

Co zrobić, aby dokonać czasowej dezaktywacji konta na Instagramie?

Bardzo ważną sprawą jest korzystanie z komputera lub przeglądarki w urządzeniu mobilnym (nie z aplikacji). W pierwszej kolejności trzeba oczywiście zalogować się na swoje konto. Następnie w widoku głównym swojego profilu należy kliknąć widoczny w prawym górnym rogu ekranu przycisk „Edytuj profil”. Otworzy się kolejna strona i na jej samym dole widoczna będzie opcja „Tymczasowe wyłączenie konta” – należy ją wybrać. Ostatnim etapem jest udzielenie Instagramowi odpowiedzi na pytanie dlaczego chcemy dezaktywować swoje konto. Po podaniu odpowiedzi należy podać swoje hasło używane do logowania do konta Instagram. Ostatnią czynnością wykonywaną po potwierdzeniu hasła jest kliknięcie przycisku „Wyłącz tymczasowo konto”.

W czasie nieobecności na Instagramie, profil będzie niewidoczny dla innych użytkowników, jednak wszystkie zdjęcia, filmy, Instagram Stories oraz obserwujący, polubienia, komentarze i inne elementy konta zostaną zapisane na serwerach Instagrama. Oznacza to, że w dowolnym momencie można wrócić do swojego konta bez obaw o konieczność tworzenia wszystkiego od nowa. Jeśli więc ktoś planuje w przyszłości powrót do tego serwisu to wspomniana wyżej procedura jest idealnym rozwiązaniem dla takiej osoby lub firmy.

Całkowita likwidacja profilu na Instagramie

Niektóre osoby lub pracownicy firm są zdecydowani na całkowite usunięcie konta na Instagramie bez możliwości powrotu do niego. Decyzję taką należy dobrze przemyśleć, ponieważ w przypadku całkowitego usunięcia konta, traci się bezpowrotnie wszystkie zdjęcia, posty, filmy, materiały, obserwujących czy też komentarze powiązane z tym profilem. Oprócz tego utracona zostanie nazwa konta i nawet w przypadku tworzenia nowego profilu, nie będzie możliwe używanie tego samego nicku. Jeśli konto zostanie trwale usunięte, administracja Instagrama nie będzie miała możliwości jego przywrócenia. Jest to więc świetna opcja dla osób i firm, które chcą całkowicie i bezpowrotnie zniknąć z Instagrama i dokładnie przemyśleli swoją decyzję.

Co należy zrobić, aby całkowicie usunąć konto na Instagramie?

Jeśli po rozważeniu wszystkich za i przeciw, decydujemy się na całkowite usunięcie konta Instagram to konieczne będzie wykonanie kilku prostych czynności. Przede wszystkim podobnie jak w przypadku czasowej dezaktywacji, należy zalogować się na konto korzystając z komputera lub przeglądarki w urządzeniu mobilnym (nie z aplikacji). Generalnie czynność ta wygląda podobnie jak w przypadku tymczasowej dezaktywacji, jednak należy wybrać opcje związane z całkowitą likwidacją konta. Po podaniu powodu likwidacji konta należy kliknąć przycisk „Trwale usuń moje konto”.

Podsumowanie

Wykonanie powyższych prostych czynności pozwoli na bezproblemowe dezaktywowanie lub usunięcie konta na Instagramie. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na takie kroki. Do ich grona można zaliczyć:

  • brak czasu na prowadzenie profilu,
  • brak pomysłów i inspiracji związanych z nowymi postami,
  • śmierć osoby prowadzącej profil,
  • zmiana strategii marketingowej firmy, itp.

Niezależnie od powodu, decyzja o dezaktywacji lub całkowitej likwidacji konta musi być dobrze przemyślana. Na szczęście sam proces zamykania konta nie przysparza wielu problemów, jednak należy wiedzieć gdzie trzeba szukać odpowiednich opcji. Powyższy poradnik jest bardzo pomocny i dzięki niemu można szybko oraz bezproblemowo znaleźć odpowiednie opcje, które umożliwią rozstanie się z Instagramem na pewien czas lub na zawsze.

1. Czy do usunięcia konta na Instagramie wystarczy samo usunięcie aplikacji Instagrama z urządzenia?

Absolutnie nie. Po takim zabiegu Twoje konto nie zniknie. Jeśli chcesz usunąć konto na Instagramie, musisz podjąć bardziej zaawansowane kroki.

2. Czy całkowite usunięcie konta na Instagramie to jedyne wyjście?

Usunięcie konta na Instagramie nie jest jedynym wyjściem. Można także zdecydować się na tymczasową dezaktywację konta. W tym czasie będzie ono niedostępne dla nikogo.

3. Z czym trzeba się liczyć, decydując się na całkowite usunięcie konta na Instagramie?

Po usunięciu konta na Instagramie nie będziesz mógł go w żaden sposób odzyskać. Dlatego należy dobrze przemyśleć tę decyzję, bo jest ona nieodwracalna.

4. Jak całkowicie usunąć konto na Instagramie?

Należy skorzystać z przeglądarki internetowej, a nie samej aplikacji. Klikamy w “Edytuj profil”, a następnie należy wybrać opcję “Trwale usuń moje konto”.

Skomentuj

Inne ciekawe tematy

606 628 628